خودت باش

1/5 - (1 امتیاز)

بنام خدا
دوست خوبم سلام
امیدوارم حال دلتون خوب باشد امروز هم موضوع مهمی را می خوام با شما به اشتراک بگذارم و آن هم این است که خودمان باشیم، یعنی هر چی هستی خودت باش، خودت را با کسی مقایسه نکن اگر این کار را کردی یعنی داری خودت را نابود پس یکی از شرط های مهم خود بودن این است که خودت را با کسی مقایسه نکن !! شما فقط اجازه دارید خودتان را با خودتان مقایسه کنید یعنی می توانی خود امروزت را با خود چند روز پیش یا چند سال پیش مقایسه کنی و ببینی که چقدر تغییر کردی؟ آیا پیشرفت کردی یا نسبت به گذشته چه نقاطی را بهبود دادی؟ و در چه زمینه هایی هنوز ضعف داری ؟
الگو داشتن خوب است و مثل الگو شدن سخت است باید خودت باشی اگر خودت نباشی هی باید خودت را مثل این و آن کنی. تو باید همیشه از خودت قدردانی کنی ، خودت را دوست داشته باش، خودت را تحسین کن و هر روز سعی کن بهتر از دیروز عمل کنی. یه آینه بردار و خودت رو تو آینه نگاه کن، از کلمات محبت آمیزی مثل چقدر زیبایی، چقدر مهربانی، چقدر دوست داشتنی هستی استفاده کن. اول ببین میتونی اینکار رو کنی؟ اگه بتونی این کار رو انجام بدی یعنی خودت رو تا حدی دوست داری. ولی ما باید بتونیم خودمون رو از بقیه افراد بیشتر دوست داشته باشیم. مثلا اگر خودتان را خیلی دوست دارید سعی کنید همیشه با پوشیدن بهترین لباس ها و استفاده از بهترین کفش ها و یا هر چیز دیگری خودتان را خوشحال کنید. یا وقتی از کنار گل فروشی رد می شوید اگه از گلی خوشتون آمد واسه خودتون هدیه بخرید. پس به جسمتان اهمیت بدهید، ورزش کنید، غذای سالم بخورید، به سر و وضع ظاهریتان برسید. اگر می توانید با خودتان خلوت کنید.اگه از آینه یهو رد بشوید برای خودتان چشمک بزنید و بوس بفرستید. برای خودتان ارزش قائل شوید. در شبانه روزی وقتی را به مدیتیشن اختصاص بدهید تا بتوانید فکرهای منفی که در ذهن دارید تا حدود رها شوید و بیشتر روی نکات مثبت تمرکز کنید.
پس از امروز هر کاری رو انجام می دهی سعی کن برای خودت باشی. الیته یادمان نرود منظور بنده مغرور بودن و خودبرتری نیست بلکه منظورم من این است که انسان باید عاشق خودش باشد و هر چیزی را انجام می دهد برای آرمش و آسایش حال دل خود باشد. این یعنی آرامش . همان طور که اقبال لاهوری میگه :
بدیوانه و دلبسته ای اقبال خودت باش
سرگرم خودت عاشق احوال خودت باش
یک لحظه نخور حسرت آنرا که نداری
راضی به همین چند قلم مال خودت باش
دنبال کسی باش که دنبال تو باشد
اینگونه اگر نیست به دنبال خودت باش
پرواز قشنگ است ولی بی غم و محنت
محنت نکش از غیر و پروبال خودت باش
صد سال اگر زنده بمانی، گذرانی
پس شاکر هر لحظه و هر سال خودت باش

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *