پنجم باور افراد موفق دنیا

Rate this post

دوست خوبم سلام
امیدوارم حالتون عالی باشه، امروز می خواهم چندتا از افکار و باورهای تفراد موفق جهان را با شما به اشتراک بگذارم . از بین افکار و باورهای تعداد زیادی از موفق ترین افراد جهان 5 مورد را انتخاب کردم و آنها را در این فایل در اختیار شما قرار می دهم.
همه ما دوست داریم که زندگی خودمان را خودمان در دست بگیریم یا به اصطلاح زندگی در کنترل ما باشد. و از زندگی هم بهترین بهره را ببریم و دوست داریم آدم شاد و موفقی باشیم. لذا اگر شما هم دوست دارید مثل بنده و سایر افراد دیگه ، آدم شاد و موفقی باشی به این مطالب خوب توجه کنید چون این حاصل نتایج افراد موفق جهان است.
سال های زیادی در خصوص افراد موفق جهان تحقیقات بسیاری شده ، افراد موفق اعم از موفقیت های مالی، ورزشی، کسب و کار، تجارت، علوم ریاضی و اقتصادی، اختراعات و سایر موفقیت ها در نظر گرفته شده است. بنابراین اگر شما می خواهید بدانید که این افراد چه فکری می کنند!! باید به شما بگویم افکار و باورهای مثل پنجره ای هستند که ما از آن به جهان اطراف مان نگاه می کنیم . بنابراین طرز فکر خیلی مهم است و اینکه شما چطور دارید به دنیا نگاه می کنید.
خودمان از هر کس دیگری خودمان را بهتر می شناسیم. مثلاً شاید این را شنیده باشید که مردی یک شب کلید خانه اش را گم کرده بود و نمی توانست وارد خانه بشود. او بیرون خانه و زیر چراغ کوچه دنبال کلید می گشت تا اینکه یکی از همسایه هایش او را دید و گفت چی گم کردی؟ مرد جواب داد: کلید خانه را گم کردم. آن همسایه بیچاره که از همه چیز بی خبر بود با او شروع به گشتن کرد. اما کلید پیدا نشد که نشد. بعد از مدتی همسایه از مرد پرسید: کلید خانه ات را کجا گم کرده ای؟ گفت: در خانه . پس چرا توی کوچه دنبال آن می گردی ؟ گفت : چون اینجا روشن تر است !!!
بله دوست خوبم بعضی از آدم ها اینجور هستند که اگر جایی چیزی را گم کردند ولی آن را در جای دیگر دنبالش هستند یعنی و هیچ وقت نتیجه نمی گیرند. پس اگر دنبال چیزی هستید در درون خودتان بگردید و آن را در وجود خودتان می یابید. چون هیچ کس به شما نمی تواند بگوید چطور به زندگی تان معنا بدهید. و روش دیگران به درد شما نمی خورد . شما باید درون خودتان را جستجو کنید، حتی اگر یک عمر برای یافتن پاسخ های خود به دیگران مراجعه کنید، نتیجه نخواهید گرفت ولی به محض اینکه به درون خودتان رجوع کنید قطعاً پاسخ های زندگی خودتان را دریافت خواهید کرد.
دوم: برای رسیدن به هر چیزی باید گام به گام به جلو حرکت کنید یعنی برای بدست آوردن هر نتیجه ای باید بصورت تدریجی پیش رفت و می توانید کارهای بزرگ و اهداف بلند را به کارهای کوچک و اهداف کوتاه مدت تقسیم کرد و به این صورت آسان تر می توان مرحله به مرحله کا را پیش برد همانطور که برای حفظ کردن شماره موبایل دو رقم دو رقم یا سه رقم سه رقم حفظ می کنید . پس در هر کاری یادمان باشد که مرحله به مرحله و قدم به قدم باید حرکت کنیم.
سوم: اگر با یک روش دارید به سمت مقصد و هدف حر کت می کنید و می بینید که نتیجه نمی دهد باید آن روش را تغییر بدهید و روش های دیگری را آزمایش کنید.دکتر اسپنسرجانسون نویسنده کتاب چه کسی پنیر من را برداشت ، او فرق بین آدم ها و موش ها را این طور توصیف می کند وقتی یک موش حس می کند تلاش هایش به نتیجه نمی رسد، روش خودش را تغییر می دهد. اما وقتی انسان ها حس می کنند کاری که انجام می دهند به نتیجه نمی رسد عصبانی و خسته می شوند و دوست ندارند روش خود را تغییر دهند. حتی اگر کسی هم پیدا شود و راهکاری به آنها نشان دهد این افراد حالت دفاعی به خود می گیرند و در برابر تغییر مقاومت نشان می دهند و می گویند من همیشه این کار را همین طور انجام دادم یا می گویند من استعداد دیگری ندارم و نمی تونم از روش دیگری استفاده کنم و در اصل آنها می ترسند. اگر می خواهید در زندگی متفاوت باشید باید این دیوارهه های ترس را بشکنید و آن حصارها را ببرید.
چهارم: در این دنیا چیزی بنام شکست به آن معنایی که همه از شکست در نظرشان است، وجود ندارد. بکه این تجربیات ما هستند و تنهخا شکستی که در زندگی وجود دارد فقط دست کشیدن از یادگیری است و این بارزتریم تفاوت آدم های موفق با افراد معمولی می باشد. که انسان های موفق هر اشتباه یا شکستی را فرصتی برای یادگیری می دانند و از شکست و اشتباه کردن نمی ترسند.
پنجم: مهمترین تفاوت افراد موفق با مردم معمولی این است که افراد موفق در زمان حال زندگی می کنند و در حال شکل دادن آینده خود هستند در حالی که انسان های معمولی در گذشته سیر می کنند و هر وقت که بخواهند کاری را شروع کنند یاد گذشته می افتند و از آن دست می کشند و همیشه ترس های گذشته بر آنها غالب می باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *