داشتن احساس خوب

Rate this post

دوست خوبم سلام
احساسات همه چیز است. امروز در این مقاله می خوام درباره احساسات مطالبی را با شما به اشتراک بگذارم.
دوست من احساسات همه چیز زندگی و وجود ما را شامل میشه.
معمولاً انسان ها هر خواسته ای هم که داشته باشند، در اصل بخاطر اینه که پشت پرده اون خواسته دنبال بدست آوردن احساس خاصی هستند.
ساده و کوتاه به شما بگویم که احساسات از کجا بوجود می آیند؟ یک زمانی همه چیز و همه موجودیت ما پیش خدا بود، و ما در آنجا یه وجودی از وجود خداوند بودیم.ما به منبا هستی و منبا ارامش خودمون وصل بودیم،اونجا همه چیز برای ما مهیا بود و غرق در لذت و شادی بودیم.
خداوند به زیبایی خودش نظر کرده بود و از کمال وزیبایی خودش ، عاشق خودش شد و خواست که موجوداتی درست کنه که اونها هم لذت زندگی در این دنیا را تجربه کنند.
و خداوند انسان رو در بالاترین درجه موجودات آفرید و بعد از آفرینش اون به خودش احسنت و آفرین گفت ( فتبارک الله به احسن الخالقین )و به بقیه موجوداتی که آفریده بود گفت که به انسان سجده کنند.کاری که فقط در مقابل آفریدگار باید انجام بشه.یعنی خداوند، قدرت و کمال خودش رو در آفریدن و خلق کردن ،به نمایش گذاشت.و چون انسان رو مثل خودش آفرید.انسان هم دوست داشت که خلق کنه و این قدرتش رو به نمایش بگذاره
ووقتی که انسان از خدا خواست که بتونه قدرتی که بهش داده شده ازش استفاده کنه، خداوند به انسان این اختیار رو داد تا با اومدن به زمین ، بتونه مثل خودش، انسان هم خلق کنه و اون رو در اینجا صاحب اختیار کرد.
ولی انسان به یک چیزی نیاز داشت تا دوری و نزدیکی خودش رو با خدا متوجه بشه و احساسات ، اینطوری بوجود اومدند.در واقع احساسات ، راهنمای ما در زندگیمون هستند،شما هر چه احساس بهتری داشته باشی، یعنی در شرایط بهتری هستی و احساس آرامش بیشتری داری.
و وقتی که این احساسات رو در جهت درستش بکار ببری، یعنی در جهت نزدیکی بیشتر به خالق و منبا هستی بکارش ببری، بیشتر به اون آرامش درون می رسی و بیشتر اون جمله بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را در مورد شما صحت پیدا میکنه.
بخاطر همینه که در زندگی آگاهانه، که من اون رو بر اساس قانون جذب ، که قدرتمندترین قانون آفرینش هست، تعریف میکنم، شما باید به احساساتت توجه خاصی داشته باشی.
چون همه چیز احساسات شما هستند.
اگه دقت کنی میبینی که هر چی که تو زندگیت می خوای بخاطر داشتن احساس خاصی هست.
اگه همسر می خوای بخاطر داشتن احساس خوبی هست که در کنار اون شخص می خوای پیدا کنی
اگه ماشین می خوای یا ماشین زیباتر و مجهزتر می خوای،بخاطر احساس لذت رانندگی وداشتن اون ماشین زیبا هست
اگه خونه می خوای، یا خونه بهتر می خوای بخاطر داشتن احساس امنیت و آرامش هست
اگه فرزند می خوای بخاطر داشتن احساس پدری یا مادر بودن و لذت اون هست.
اگه پول میخوای بخاطر احساس امنیت و شادی و قدرتی هست که فکر میکنی با داشتن اون پول میتونی داشته باشی.
اگه مسافرت می خوای،بخاطر احساس خوبی هست که با مسافرت بهت دست میده
و در کل هر چیزی که شما می خوای بخاطر داشتن احساس خوب ناشی از اون چیز هست.
ولی دوست من احساس لذت واقعی زمانی حاصل میشه که شما همه چیز رو درامتداد احساس ارتباط با منبا هستی داشته باشی.
یعنی همه چیز وقتی برای شما ارزش داشته باشه که اونها رو از منبا هستی ببینی . یعنی اگه همسر عالی می خوای، توجهت به خدا باشه و توجهت به شخص خاصی نباشه.
در این صورت هست که اون همسر دلخواه وارد زندگیت میشه و تا وقتی که نگاهت اینطوری باشه، لذت واقعی رو تجربه میکنی.
ولی وقتی اسیر اون شخص شدی، توجهت بخاطر اون شخص بود،احساساتت بخاطر اون شخص برانگیخته شد، یعنی از ارتباطتت با منبا هستی دور شدی و اون احساسات اگر هم موقتی لذتی برات داشته باشند ولی در دراز مدت نمیتونند لذت واقعی رو برات بوجود بیارند
و این در همه موارد میتونه صدق کنه.
در مورد پول و ثروت،یا امکانات زندگی و ارتباطاتت و هر چیزی که فکرش رو بکنی.
پس دوست من احساسات همه چیز هستند ولی باید ببینی که احساساتی که در پشت پرده خواسته هات قرار دارند، به کجا وصل میشن.
به منبا هستی یا فقط وفقط به اون چیزی که دوستش داری.
پس تمرین زندگی آگاهانه امروزت و حتی همه روزهای زندگیت میتونه این باشه حتی ۵ دقیقه هم که شده اول ببینی چه خواسته هایی داری و بعد اونها رو بررسی کنی که ایا اون خواسته ها رو فقط و فقط برای خود اون خوسته ها می خوای، یعنی اگه مثلا یک خونه بخصوص میخوای فکر میکنی شادی شما با رسیدن به اون خونه بوجود میاد، دراین صورت نمیتونم بهت قول بدم که شادی شما بعد از رسیدن به اون خونه ادامه داشته باشه.
چون لذتت رو محدود به رسیدن به اون خونه کردی، در صورتی که اگه در ذهنت وابسته به اون خونه نباشی و ارتباطت با منبا هستی مهم باشه، اون خونه میتونه برات لذت واقعی رو بوجود بیاره و اینهم در همه موارد صدق میکنه
چقدر تفاوت ظریفی در این موضوع هست.
اینکه گفته میشه همه چیز نیت هست، بخاطر همینه.
پس احساسات همه چیز زندگی ماست ، چنین فلسفه ای برای داشتن یک زندگی آگاهانه ، جهت رسیدن به خواسته ها بررسی میشه. و اینکه گفته میشه باید حست همیشه خوب باشه، بخاطر اینه که حس خوب، برای شما حس خوب بیشتری بوجود میاره
ولی موضوع ما لذتی هست که پایدار باشه.
وگرنه یک معتاد با بدست آوردن، مواد حس خوبی بهش دست میده، یا یک شخصی که دنبال روابط نامشروع هست، ممکنه که با بدست آوردن اون روابط ناشروع حس خوبی بهش دست بده
ولی حس خوب واقعی زمانی بوجود میاد که درارتباط با منبع هستی، باشد.
بهترین احساس را برای شما آرزومندم

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *