عشق به خود

Rate this post

دوست خوبم سلام
شما درباره عشق به خود چی فکر می کنید؟ آیا تا به حال درباره این موضوع از خودتان سوال کرده اید؟ اگر جواتون منفی است از شما می خواهم که همیشه و هر زمان از خودتان این سوال را بکنید و بگوید برای اینکه خودم را دوست داشته باشم باید چکار کنم ! قطعاً برای هر کسی یک سری جواب هایی به ذهنش خطور می کند و شما می توانید آنها را یادداشت نمایید.
بنظر من برای اینکه عاشق خود مان باشیم اول باید قوانین جهان هستی را به خوبی بشناسیم و آنها را به صورت کامل درک کنیم . سپس سعی کنیم خداوند و نحوه عملکرد قوانین جهان را بفهمیم، برای این کار باید بین جسم و روح مان هماهنگ باشیم این هماهنگی فقط با نزدیک شدن روح و جسم اتفاق می افتد. همچنین این هماهنگی وقتی بهتر میشود که شما همه چیز را از دیدگاه درون و خدایی ببنید زیرا دیدن روح درون همان دیدن خداوند است که همه چیز را حل شدنی می بیند همه چیز را دست یافتنی می بیند.
شاید نمی دانید قوانین دنیا به چه صورت عمل می کنند حالا قانون را باهم مرور میکنیم قانون جهان این است که من و شما و همه انسان ها روی کره زمین مثل یک دستگاه رادیویی هستیم که همواره داریم به سمت جهان و کائینات امواج و ارتعاش می فرستیم . جهان هم این ارتعاشات را دریافت می کنند و آنها را متناسب با آن ارتعاش به ما برمی گرداند که آنها را بصورت باورها یا همان افکار غالب در ذهن مان ایجاد می شود.پس این افکار و باورهایمان با ورودهایی که به ذهن ما می رسند، ساخته می شود که از طروق مختلف مثل صحبت کردن، شنیدن، بیاد آوردن، تجسم کردن وارد فکر و ذهن مان می شود و قدرت میگیرد. اینها هستند که باورهای مان را تشکیل میدهد و اتفاقات و تجارب که در زندگی داریم از همین باورهای مان شکل می گیرند.
وقتی خدا رو در خودمان پیدا کنیم و همانطور که قرآن هم می فرماید که من از روح خودم در شما دمیدم و ما رو اشرف مخلوقاتش قرارداده دیگه از چی نارحت هستی ؟ خداوندی که خودش هم اقرار می کند که بی نهایت مهربان ، بخشنده و غفوره است با این دیگاه چقدر ما حس خوبی به خودمان خواهیم داشت! چقدر خودمان را دوست داریم چرا که خداوند ما را منحصر به فرد افریده، همه موجودات رو فرمان داده به ما سجده کنن و ما را پادشاه روی زمین و جانشین خودش در زمین قرار داده است. همه اینها که گفتیم باعث می شود که ما قدر خودمان را بهتر بشناسیم و خودمان را بیشتر از قبل دوست داشته باشیم. علی الخصوص اینکه بدانیم که خداوند خورشید و ماه و همه کائینات را مسخر ما کرده و در خدمت قرار داده است و از همه مهمتر وقتی با این خدا دوست می شویم که می فرماید اگر هزار بار توبه شکستی باز هم پیش من بیا !! ای انسان تو همیشه پیش من جا داری!! و من شما را دوست دارم من از خود شما نسبت به خوئتان بیشتر هواتون را دارم .
جملات زیبای فوق و هزارن جمله دیگر که همه از زبان خداوند در قرآن موجود می باشد. این جملات مثبت و فوق العاده انرژی بخش و تأثیرگذار، نشان از عظمت و بزرگی انسان نزد خداوند است. پس ما که این چنین موجوداتی هستیم چرا خودمان را دست کم می گیریم!! چرا خودمان را نباید دوست بداریم!! چرا عاشق خودمان نباشیم وقتی که خداوند عاشق ماست.
همانطور که در بالا هم گفتیم باید خودمان با خودمان هماهنگ باشیم، هماهنگی یعنی که احساس خوب و احساس خوب یعنی خدا یعنی سپاسگزاری عمیق یعنی به نکات مثبت به جنبه های مثبت توجه کنی و در موردش با خودت صحبت کنی در هر اتفاقی خیریتش رو بتونی ببینی یعنی توجه به خواسته هات یعنی از تک تک لحظات زندگیت لذت ببری
به جهان خرم از آنم که جهان خرم ازوست عاشقم بر همه عالم که همه عالم ازوست
بله دوست خوم عاشق همه چیز باش ولی باید اول عاشق خودت باشی

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *