تولد

Rate this post

دوست عزیز سلام

آخر هفته گذشته یعنی روزهای پنج شنبه و جمعه مورخ 10 و 11 مرداد ماه یک دوره بسیار خوب و مهم آموزشی داشتم. با این که هزینه دوره که مبلغ قابل توجهی بود پرداخت نموده بودم و خودم را آماده رفتن به دوره بودم، حتی بلیط رفت رو هم تهیه کرده بودم ولی خب یک شرایطی پش آمد و بنده نتوانستم به این دوره آموزشی برم.

بله دوست خوبم، من نتوانستم به دوره آموزشی برم!! خب دوست دارید بدانید چه چیزی باعث شد که من به این دوره نروم؟ با اینکه برای این دوره من لحظه شماری می کردم ولی همانطور که گفتم شرایطی پش آمد و نتوانستم در دوره حاضر شوم. من و همسرم چندین ماه منتظر به دنیا آمدن بچه مان بودیم. با اینکه متخصصان و سونگرافی اعلام کرده بودند که تاریخ تولد بچه حداکثر 5 مرداد یا نهایتاً 7 مرداد می باشد.

ولی در تاریخ های ذکر شده نوزاد به دنیا نیآمد تا روز چهارشنبه همه چیز به نظر عادی می آمد و حتی مختصص هم گفت تا یک هفته بعد هم زمان وجود دارد و مشکلی پیش نخواهد آمد. ولی روز چهارشنبه مورخ 9 مرداد حدود ساعت 3 ظهر موقعه ای که داشتم آماده می شدم که به سمت تهران بروم خانمم حالش بد می شود درست 10 دقیقه به رفتن من بود. پس من گفتم “این لحظه همان گونه است که باید باشد.” زیاد وقت شما را نگیرم خدا را شکر پسرمان حدود ساعت 1 بامداد به دنیا آمد. واین دلیل بسیار مهمی بود که باعث در خدمت خانواده باشم.

دلیل اینکه این مقدمه فوق خدمت شما عرض کردم این بود که اولاً به تمام فرزندانی که در مرداد ماه به دنیا آمدند تبریک می گویم. دوم اینکه هر یک از ما با یک سری استعداد به این دنیا می آییم تا بهترین خودمان را ارائه دهیم. یعنی هریک از ما بصورت آگاهانه و با اختیار به این دنیا آمده ایم تا این دنیا را تجربه کنیم.

اگر می گویم که آگاهانه و با اختیار!! گاهی اوقات در کوچه و بازار یا در جاهای دیگر می شنویم که فرد یا افرادی می گویند که چرا خداوند ما را آفرید من که نمی خواستم به این دنیا بیایم!! و از این نوع حرف ها…

اولین چیزی که خداوند بعد از یکتاپرستی و توحید دارد، عدل می باشد یعنی خداوند عادل است. پس اگر قبول داریم که خداوند عادل است. پس تا وقتی که به شخصی اختیار نداده باشیم نمی توانیم از او چیزی بخواهیم. یعنی یک معلوم پیدا نمی کنید که بدون تدریس آزمون بگیرد و به زور امتحان بگیرد. باید ابتدا درس لازم را به دانش آموزان ارائه دهد و سپس کسانی که در جلسه حاضر شوند امتحان گرفته می شود. اگر این را قبول داریم پس چطور شک می کنیم که خداوند بدون هیچ گونه آگاهی از ما آزمون و امتحان بگیرد.

پس هریک از ما با آگاهی به این دنیا آمده ایم . حالا که با اختیار و آگاهی آمده ایم باید بریم و جامان را در این دنیا پیدا کنیم. چون یک جایی در این جهان وجود دارد که متعلق به ما می باشد و هیچ کس نمی تواند آن را پر کند بجزء خودمان. بنابراین برید و جاتون را پیدا کنید .

امیدوارم همه ما جاهای خودمان را پیدا کنید و آدم مؤثری باشیم.

شاد، پیروز و سربلند باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *