نوشتن

Rate this post

دوست عزیز سلام

امروز می خواهم درباره نوشتن و مکتوب کردن مطالبی را با شما به اشتراک بگذارم هرچند در مقالات و نوشته های قبلی درباره اهمیت مکتوب نمودن نکاتی را با شما به اشتراک گذاشتم. ولی باتوجه به اینکه در هر کلاس و دوره ای که شرکت می کنم، یکی از روش های مهم برای رسیدن به خواسته و هدف نوشتن آن اهداف و خواسته ها می باشد.

پس بدون اینکه هیچ کاری انجام بدهید و حتی کتابی را مطالعه کنید از شما خواهش می کنم فهرستی از اهداف خود را تهیه کنید. بنابراین بلند شوید یک لیوان آب بنوشید و یک موسیقی آرام بخش بدن کلام یا با هر موسیقی دیگه که حال می کنید در دستگاه پخش خود قرار دهید و شروع به نوشتن کنید. پس سریع و تند و بدون معطلی هر چی به ذهنتان می رسد یادداشت نمائید.

هیچ ترس و هراسی نداشته باشید از اینکه زیاده خواه باشید یا اهدافی را بنویسیذ که دور از دسترس باشد!! در این مرحله فقط شما باید بنویسید. یعنی هر چه دلتان می خواهد بنویسید. حداقل سعی کنید 100 آرزو و هدف خود را یادداشت کنید. اولین مقاومتی که به شما وارد می شود از طرف ذهن شما خواهد بود که به شما می گوید این هدف که نوشتی غیر ممکن است !! چرا نوشتی تو هم می دونی که بهش نمی رسی! پس چرا نوشتی؟ و از این حرف ها تا دلت بخواهد از طرف مغز و ذهن خواهی شنید ولی تو فقط باید بنویسی…

پس رک و پوست کنده بنویسید که از خدا و دنیا و کائنات چی می خواهید؟ برای اینکه به اهداف خود عمل کنید و به سمت آنها حرکت کنیم؛ بعد از اینکه لیست اولیه خود را نوشتید حالا باید آن را اولویت بندی کنید. یعنی چیزی که می خواهید قابل وصول هست یا نه؟

ناپلئون هیل نویسنده کتاب پر فروش و بسیار تأثیرگذار ” بیندیشید و ثروتمند شوید” می گوید: بین آرزوی چیزی را داشتن با آماده دریافت چیزی بودن خیلی فرق هست. چطور این تفاوت را می فهمید؟ یعنی از کجا باید فهمید که آماده دریافت چیزی هستیم یا نه؟

برای اینکه آماده دریافت چیزی باشیم اولین قدم حرکت کردن و اقدام کردن هستش. یعنی آن لیستی که اولویت بندی کردی حالا این میشه نقشه راه تو و تو باید بر طبق خواسته ها و اهداف خودت قدم برداری. وقتی که اولین قدم را برداشتی قدم دوم هم به شما گفته می شود. پس انتظار نداشته باش که تمام قدم ها به تو گفته شود و سپس حرکت کنی؛ نه باید هر وقت که به تو گفته می شود از طرف مغز یا ذهن و یا خود درونی راهی را به تو گفتهخ می شود که در مسیر خواسته هایت باشد. آن را بردار و بعد راه های دیگر هم به تو گفته خواهد شد تو فقط باید اعتماد داشته باشی…

پس خواسته های خود را بنویسید تا به آنها برسید

شاد و پیروز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *