اعتماد به نفس

Rate this post

دوست عزیز سلام

امیدوارم هر کجا که هستید حال دلتان عالی عالی باشه، امروز می خواستم درباره بالا بردن اعتماد به نفس مطالبی را به شما به اشتراک بگذارم.

چند روز پیش توی خونه مان مهمانی داشتیم وقتی اودم بیرون دم در هال دیدم که تمام کفش ها مرتب و منظم جلوی در هال چیده شده بودند بجز یک جفت کفش !! که اونهم پاشنش خوابیده بود. بعد متوجه شدم هر کس از هال می خواست که بیاد توی حیاط آون کفش را می پوشید، همون کفشی که پاشنش خوابیده بود!! می دانید چرا؟ چون پاشنش خوابیده بود.

بله دوست عزیز خیلی از ما در زندگی مان مثل این کفش پاشنه خوابیده عمل می کنیم . اعتماد به نفس ما ضعیف است سرمان می گیریم پایین هر کی هر چی از ما می خواهد به او جواب مثبت می دهیم، عزت نفس مان پایین است و می ترسیم به کسی جواب نه بدهیم . اجازه می دهیم که دیگران به ما بی احترامی کنند. اجازه می دهیم که دیگران از ما سواری بگیرنند.

دوست عزیز درست است که ما نیاز به احترام دیگران نداریم ولی نباید اجازه بدهیم که دیگران به ما بی احترامی کنند یا از ما سوء استفاده و سواری بگیرنند. باید آن قدر اعتماد به نفس و عزت نفس خودمان را بالا ببریم که به تمام در خواست هایی که لازم باشد جواب نه بدهیم و آن قدر روی خودمان کار کنیم و اعتماد به نفس خودمان را آن قدر بالا ببریم که توانایی جواب دادن به هر چیز را با توجه به صلاح خود، مثبت یا منفی بدهیم.

آدم های موفق کسانی هستند که به تمام درخواست های محیط نه می گویند و آن چیزی که خودش فکر می کنند درست است انجام می دهند.

امیدوارم ما هم بتوانیم به درخواست های محیط اطرافمان نه بگوئیم و آن چیزی که صلاح دید ماست انجام دهیم. از این پس به کسی اجازه ندهیم که از ما سواری بگیرد.

شاد، پیروز و سربلند باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *