آدم های موفق

Rate this post

دوست عزیز سلام

امروز می خواهم به یکی از سوالات دوست خوبم پاسخ بدهم به همین خاطر می خواهم این مطلب را با شما به اشتراک بگذارم. سوال ایشان این بود که آدم های موفق دنیا چه کارهایی انجام می دهند تا به موفقیت مورد نظرشان برسند؟ آیا آنها راز موفق شدن را می دانند؟ این گونه سوالات را شما زیاد شنده اید، به همین دلیل من امروز می خواهم تنها گوشه ای از باورها و ادراک آدم های موفق را برای شما بیان کنم. و از همه مهم تر آدم های معمولی چه باورهایی دارند؟ همه ما می دانیم که تمام مردم دنیا دوست دارند به آرزو و رویای خوشان برسند…

برای جواب سوال فوق یک مثال ساده می زنم، مثلاً یک نفر را در نظر بگیرید که دوست دارد بنز یا یک ماشین آخرین سیستم سوار بشود و با سرعت رانندگی کند و کلی با آن ماشین حال کند. به همین خاطر برای رسیدن به این هدف و خواسته، قطعاً نیاز به پول زیادی دارد!! پس مجبور می شود سخت کار کند و همیشه به این ماشین فکر می کند تا اینکه شاید بعد از15 سال یا بیشتر با کلی تلاش، پول مورد نیاز برای خرید یک ماشین بنز بلاخره جور می کند. با اینکه این فرد همیشه به هدفش فکر می کرده و دوست داره که ماشین بنز سوار بشود، ولی وقتی پول لازم را به دست می آورد، دیگه آن ماشین را نمی خرد!!

چرا او این کار را نکرد؟ برای اینکه حیفش می آید پولش را برای خرید ماشین خرج نماید. پولی که 15 سال برای آن زحمت کشیده یا به قول خودش، زجر کشیده. بهر حال شاید از نظر ما بگوئیم که پولشو داره پس باید بخره دیگه ولی اگر ما هم جای او بودیم احتمالاً همان کاری را می کنیم که او کرده است. خیلی آدم ها وجود دارند که خواسته ای دارند و وقتی پول آن را کسب می کنند، سراغ یک چیز دیگر می روند. به این خاطر که فکر می کنند برای این پول زیاد زجر کشیدند و حیفشان می آید آن را خرج کنند.

چرا پول را خرج نمی کند؟ چون او همیشه دنبال به دست آوردن پول بود و باید هر روز پول خودش را زیادتر کند و یادش می آید آن بیدار شدن های اول صبح و تا آخر شب مجبور به کاررکدن، همه آنها را یادش می آید . به همین دلیل حاضر نیست آن پول را خرج کند!! به نظر شما آن پول به چه دردش می خورد؟ چون او حالا دیگه تبدیل شده به برده پول، او صاحب پول نیست بلکه این پول است که صاحب او شده است. و پول او را کنترل می کند و پول است که به او می گوید هر روز باید بری سرکار و عدد پول را زیاد کنی و حساب بانکی را بیشتر کنی!!

بدون اینکه حق داشته باشی از آن استفاده کنی. قدرتش را هم نداری و بعد از 10 سال تبدیل می شود به یک ماشینی که باید هر روز این عدد را بزرگتر و بیشتر کند. اما قدرت خرج کردن آن کمتر و کمتر می شود.

پس راه رسیدن به موفقیت این است که کاری را انجام دهید که عاشق آن هستید، و شور و اشتیاق برای آن دارید. این یکی از تفاوت های آدم های موفق و معمولی می باشد.

شاد، پیروز و موفق باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *