چرا باید روش صحیح مطالعه را یاد بگیریم

Rate this post

دوستان عزیز سلام

دوستان آیا می دانید سرانه مطالعه کتاب در ایران چند دقیقه است؟ آیا می دانید رتبه ایران بین سایر کشورهای جهان از نظر سرانه مطالعه کجای قرار داره؟

احتمالاً از رسانه های داخلی و خارجی مانند تلویزیون و رادیو یا شبکه های مجازی و حتی در بازار و کوچه و خیابان شندید که می گویند سرانه مطالعه کتاب در ایران پایین می باشد و رتبه ایران نسب به سایر کشورهای جهان رتبه خوبی نیست و معمولاً در انتهای رتبه بندی قرار دارد.

سرانه مطالعه کتاب یعنی میانگین زمانی که افراد یک جامعه وقت خود را صرف مطالعه کتاب در 24 ساعت شبانه روز صرف می کنند، می باشد. البته کتاب های درسی و روزنامه ها جزء این زمان محاسبه نمی شود بلکه فقط کتاب های غیر درسی در این زمان گنجانده می شود.

بله دوستان اگر یه نگاهی به خودمان و اطرافیانمان بکنیم متوجه می شویم که ما روزانه چند دقیقه کتاب می خونیم و دوستان و اطرافیلنمان هم چقدر زمان برای خوندن می گذارند با این دیدگاه براحتی متوجه می شویم که واقعاً میزان مطالعه مان پایین هستش. شما فکر می کنید که چرا میزان مطالعه ما پایین می باشد. قطعاً محققان زیادی در این زمینه تحقیقاتی انجام دادند و احتمالاً نتایج خوبی هم بدست آوردند که آگاهی آنها را از رسانه ها می بینیم یا می شنویم. ولی امروز بنده می خوام یکی از این علت ها را با شما به اشتراک بگذارم. بله دوستان فکر می کنم که شاید ما و مردم عزیز کشورمان روش های صحیح مطالعه و تند خوانی را نمی شناسیم و آموزش لازم هم ندیدم. در مدارس و دانشگاه های ما در زمینه روش های صحیح مطالعه هیچ آموزشی به ما ندادند و حتی واحدی هم در دانشگاه نگذراندیم و خیلی از ما ممکن است تا حالا آن را نشنیدیم یا اینکه نمی دونیم که این روش چه کمکی به ما می کند.

اگر شما جزء نفراتی هستید که در طول یک هفته یا ماه و سال هیچ گونه مطالعه ای ندارید و اگر هنگام مطالعه کردن دچار خستگی و خواب آلودگی می شوید و شاید هم احساس استرس می گیرید ! یا اینکه اگر هم کتاب می خوانید ولی هنگام خواندن فصل قبلی را فراموش می کنید، بهتر است که شما روش های صحیح مطالعه را آموزش ببنید. با روش های صحیح کتاب خوانی و تند خوانی شما می توانید سرعت مطالعه خودتان را تا چهار یا پنج برابر کنید. البته با ادراک بالای 70 درصد.

بنده روش های صحیح مطالعه و تندخوانی را فرا گرفتم و می تونم این آموزش ها را در اختیار شما قرار دهم با این روش علاوه بر اینکه سرعت مطالعه ی شما افزایش می یابد و می تونید در زمان خودتان صرفه جویی کنید. همچنین میزان درک مطلب شما هم افزایش خواهد یافت و می توانید در مدت زمانی که قبلاً صرف مطالعه می کردید اکنون با همان زمان می توانید چهار تا پنج برابر کتاب بخوانید. یعنی اگر شما قبلاً یک فصل می خوندید حالا می توانید چهار فصل و حتی بشتر هم مطالعه کنید اگر یک کتاب می خوندید اکنون می توانید 4 کتاب بخوانید.

بله دوستان اگر ما برای آموزش خودمان وقت یا هزینه صرف کنیم در واقع داریم روی خودمان سرمایه گذاری می کنیم پس اگر مایل به شرکت در دوره روش های صحیح مطالعه وتندخوانی هستید سریعاً با ما تماس بگیرید . منتظر تماس شما هستیم .

شاد،پیروز و موفق باشید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *