در عصر جدید بازهم کتاب!!

Rate this post

دوستان عزیز سلام

امروز هم می خوام درباره کتاب خوانی و روش های مطالعه مطالبی را با شما به اشتراک بگذارم. شاید این سوال برای شما پیش آمده که بنده چند وقتی است که مطالب سایت به سمت کتاب خوانی و روش های صحیح مطالعه رفته و بیشتر درباره این موضوع می نویسم!! بله دوستان درست حدس زدید چون متوجه شدم یکی از عواملی که باعث شده بنده در خدمت شما باشم و این مطالب و نوشته های گذشته را با شما به اشتراک بگذارم، کتاب خوانی بود. پس خواندن کتاب می تواند یکی از بزرگترین کمک کننده انسان برای پیشرفت باشد.

حالا آیا واقعاً در این عصر پیشرفت تکنولوژی ، عصر کامپیوتر و انفجار اطلاعات بازهم باید کتاب بخوانیم؟ بله دوستان کتاب خواندن و مطالعه درست در همه اعصار و زمان ها یکی از عوامل پیشرفت بشری بوده است. در حال حاضر هم، کتاب خوانی می تواند پله خوبی برای رسیده به اهداف و خواسته خود باشد. بنابراین طی تحقیقاتی که از مردم تمام کشورهای جهان در خصوص کتاب خوانی بعمل آمده، نتایج جالبی به دست آمده است. این نتیجه عبارتند از 70 درصد از اطلاعات مردم از طریق کتاب خوانی کسب کردند و این اهمیت کتاب خوانی را می رساند. همچنین تحقیقات دیگری در این زمینه انجام گرفت و آن هم از افراد موفق دنیا بعمل آمد. یعنی از 100 هزار فرد موفق در جهان از همه قاره ها، تحقیقی صورت گرفت و از آنها خواسته شد که عوامل موفقیت خود را بنویسند. بنابراین تمام این 100 هزار نفر عوامل موفقیت خود را نوشتند. شاید بپرسید که افراد موفق در چه زمینه ای؟ افرادی که در همه زمینه ها از موفقیت های علمی، تحقیقاتی، اختراعاتی گرفته تا موفقیت های کسب کار، ثروت و شبکه های اجتماعی و سخنرانی و… همه این افراد عوامل موفقیت خود را ثبت کردند و 21 مورد از عوامل مشترک بین این 100 هزار نفر لیست شد. جالبه که بدانید اولین و مؤثرترین عوامل موفقیت تمام این افراد کتاب خواندن اعلام کردند.

یعنی همه این افراد اذعان داشتند که با کمک روش های صحیح مطالعه کتاب و تندخوانی توانستند کتاب های زیادی مطالعه کنند و این مطالعه باعث کسب اطلاعات زیادی شده همچنین بنظر آنها عامل پیشرفت آنها نیز شده است .بنابراین کتاب خوانی و روش های صحیح مطالعه در این عصر نتنها کم رنگ شده بلکه هنوز هم از عوامل پررنگ و تأثیرگذار در موفقیت می باشد.

پس از همه عزیزانی که دوست دارند به هدف و خواسته خود برسند که این رسیدن به خواسته و هدف می تواند گام موفقیت محسوب شود تقاضا دارم که حتماً کتاب بخوانید البته باید کتاب های خوب را زیاد خواند . اگر کتابی را خواندید و تأثیر مثبتی بر شما گذاشته آن را چندین بار بخوانید و کتاب های دیگر را از جنس همان کتاب بخوانید .

با کتاب خوانی کمک کنیم که دنیا جای بهتری برای زندگی کردن باشد.

شاد، موفق و پیروز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *