چگونه باشیم

Rate this post

دوستان عزیز سلام

فکر می کنم مانع اصلی ما برای عمل نکردن !! ترس می باشد. ترس از شکست بخصوص اگر تا حالا شکست خورده باشین، دوباره نمی خواید که شکست بخورید، دردی که از اون شکست کشیدین، اون احساس ناامیدی را در شما تقویت می کند. همچنین خیلی از ما به چیزی که می خواهیم عمل نمی کنیم چون نیازداریم دیگران تاییدمون کنند. می خواهیم که همه از ما خوششون بیاد و ما رو بپذیرند. اما به چیزی کمتر از جایگاه خودمون قانعیم شاید احساس خوبی نسبت به این وضعیت نداشه باشیم ولی با ذهنمون در این زمینه کنار میائیم. بهانه هایی هم می تراشیم که براش توجیهی داشته باشیم. بیشتر مردم دوست دارند توی محیط آروم خودشون و برای خودشون پادشاه باشند. اونا فقط می خواهند کارهایی را انجام بدهند که بلدند چه جوری انجامش بدهند.

پس دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود، ما کاری را انجام ندهیم. غیراز دلیل ترس بخصوص ترس از شکست که در بالا گفتیم. یکی دیگه از این دلایل این که ما نمی خواهیم مسئولیت کارهای خودمون رو خودمون قبول کنیم و همیشه دنبال این هستیم که مسئولیت کارهای خودمان را یکی دیگه گردن بگیره و این غیر ممکن است . اگر با این دیدگاه می خواهیم زندگی کنیم یک چیز بزرگی را در خودمان می کشیم و می میره اون هم اعتماد به نفس ماست که می میرد. بنابراین باید شروع کنید به پرسش و سوال هایی از خودتان، واقعاً من چی می خواهم !! منتظر شرایط ایده آل نباشید، شرایط هیچ وقت ایده آل نمی شوند. فرصتی که امروز دارید ممکن است سال دیگه نداشته باشید. همچنین سال های آینده هم ممکن است دیگه این فرصت ها نباشند و دیگر هیچ وقت گیرتون نمی آید.

بدانید این تنها فرصتی است که برای شما ایجاد شده و اگر تصمصم گرفتید به هدف و خواسته تان حرکت کنید و به چیزی عمل کنید، پس شروع کنید راهش رو پیدا می کنید. ممکن است اول راه خیلی سخت و شاید هم ناراحت کننده باشه ولی بعد از انجام قدم اول و حرکت کردن، سرعت شما هم زیاد می شود و شروع به رشد کردن می نمایید. بنابراین هیچ وقت از خودتان راضی نشوید و نگوید که این قسمت من است و بیشتر از این نمی خواهم البته قناعت داشتن خوب است ولی اینکه بگوییم که شروع نمی کنم چون چند بار شکست خوردم پس این برای من مقدر شده!! نه این طور نیست. همیشه بدانید که شما هستید که باید با تلاش روی خودتان سرمایه گذاری می کنید. و این بزرگترین توانایی که انسان نسبت به سایر موجودات زنده دنیا، دارد.

نگاه کنید خداوند هر موجودی غیر از انسان را آفریده در همان موقعیت خودش مانده است ولی تنها انسان است که همیشه درحال تغییر می باشد. و می تواند خودش را به هرجایی بخواهد برساند که دیگر موجودات قادر به این نیستند.پس با تمرکز کردن روی خودتان و توسعه توانایی های تان می توانید پیشرفت های زیادی داشته باشید. شما می توانید زندگی خودتان را از جایی که حالا هستید تا هر کجا که بخواهید انتقال بدهید به جایی بهتر و بالاتر یا به جایی بدتر و پایین تر!!

خیلی از ما بدون اینکه حتی ذره ای شناخته بشویم از دنیا می رویم و هیچ کس نمی فهمد که اصلاً ما روزی وجود داشتیم !! پس می خواهیم بعد از خودمان چه چیزی بجا بگذاریم ؟؟ اگر می خواهیم معمولی زندگی کنیم پس چه فرقی با بقیه داریم؟؟ پس منحصر به فرد باشید ….. شاد و سربلند باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *