باور ثروت

Rate this post

سلام. دوستان عزیز من محمد غبیشاوی هستم خیلی خوشحالم که امروز هم مطلبی را با شما به اشتراک می گزارم همه ما یا بهتر بگم شاید بیشترما عکس، نوشته، مقاله دیدیم یا دوره هایی رفتیم که به ما گفتن مثبت فکر کنیم تا اتفاقات مثبت برای شما بیافتد یا این که آیا روزی میرسه که همه انسانها باورهای منفی و مخرب خود را تغییر بدهند و در راه ثروتمند شدن قدم بردارند؟ اگر این فکر درست است پس تکلیف بقیه شغل های به ظاهر کم درآمد چی میشه ؟
راستش درباره این موضوعی که توی ذهنم اومده یک سری مطالبی بنظرم رسید که می خواهم اونها رو با شما به اشتراک بگزارم نمیدونم از کجا باید شروع کنم بهرحال برای باورهای مثبت یه سری مطالبی قبلاً با شما به اشتراک گذاشتم و در فایل های بعدی نیز صحبت خواهم کرد ولی برای باور ثروتمند شدن اول باید بهتون بگم که سخت ترین کار دنیا تغییره این تغییر در همه زمینه ها می تونه باشه علی الخصوص فکر و باور، خیلی از افراد باور دارن که شغل کشاورزی کار سختیه و خب براشون سخت هم میشه ، خیلی از کشاورزا هستن که ثروتمند و پولدارن و دارن از کارشون لذت میبرن یا هر شغل دیگری که فکر کنید من کشاورزی رو گفتم ، پس کاملا بستگی به باورت داره و قرارم نیست همه بریم کارهای به ظاهر کم زحمت از نظر فیزیکی رو انجام بدیم.
این جهان جهان دوجهی ست خداوند هم توی قرآن درباره دنیای مادی همیشه به دو وجهی بودن آن تاکید کرده یعنی خداوند می دانند که این دنیای مادی هیچ وقت تک بعدی نمیشه چرا که آیات فراوانی در قرآن هستند که با متضاد خود می آیند اگر خداوند از خوبی یاد می کند بعد از آن از بدی هم یاد می کنند و برعکس پس اگر ثروتمند وجود دارد فقیر هم هست . اگه شادی هست پس غم هم وجود دارد اگه صلح باشه پس جنگ هست وخیلی از اصطلاحات دیگه که هم در قرآن امده و هم توی این دنیا ما اونها رو می بینیم . و همه اینها برای رشد و پیشرفت جهان لازمه و باید باشه. ما نمیتونیم جلوی همه اینهارو بگیریم لزومی هم نداره اینکار رو بکنیم خیلی از آدم ها و دیکتاتورها می خواستند جلوی یک یا چند خصلت منفی رو بگیرن نه تنها نتونستن بلکه خودشون نابود شدن مثل فرعون ها، قارون ها، هیتلرها و… ما فقط میتونیم روی باورهای خودمون کار کنیم تا در مدار درستی قرار بگیریم و به شرایط دلخواهمون برخورد کنیم. قرار نیست همه ادمها باورشون درست شه. وظیفه ما هم نیست که بخواهیم دیگران رو تغییر بدیم. ما فقط وظیفه داریم روی خودمون کار کنیم و زندگی خودمون رو خوب کنیم.هر کس هم اگه بخواهد تغییر کنه ما رو می بینه و توی مدار ما قرار میگیره و اونهم تغییر میکنه و به همین ترتیب بقیه افراد نیز در این مسیر قرار می گیرند.
اگه اون کشاورز یا کارکر معدن باورشو درست کنه تو همون کار بیشترین لذتو میبره تو همون کار بیشترین درآمدو کسب میکنه و تو همون کار به سعادت دنیا و آخرت می رسه . به نطر شما کدوم کاره که عاشق نداشته باشه خیلی ها عاشق کشاورزی هستن .افرادی را دیدم که عاشق آشپزی هستن . حتی افرادی را دیدم که عاشق کار یدی و کارگریه و توی این دسته خیلی ها ثروتمند هستن و خیلی ها هم بدبخت و فقیر و این ربطی به ثروتمند شدن نداره ثروت یک علم و باوره واگر باورهای اشتباهی دارن ثروتمند نمیشن مگر باور ثروتمند شدن داشته باشن که انسان می تونه توی هر کاری و هر کجای دنیا باشه ثروت کسب کند.
بابل سرزمینی درنزدیکی رودخانه فرات امروزی بود که بیشترین افراد در این شهر ثروت مند بودن وقوانین ثروت در آن تدریس می شده فکر کنم این شهر قبل میلاد مسیح وجود داشته و نماد تمام نمایی اعجایب ثروت و ساخت و ساز بشری بوده ، توی این شهر هم برده ها وهم ثروتمندان زیادی بودن و جالبه اینه بیشتر افراد ثروتمند همین برده ها بودند که وقتی خواستند که اوضاع زندگیشان راتغییر دهند ثروتمند شدن و برده ها هم برده ماندن و براثر کار زیاد جان دادن ..خوب اگه بگیم اگر یک برده میگفت من اگر ثروتمند بشم ، برده ها کارشون بیشتر میشه که خوب خنده داره پس تو ثروتمند بشو وفقط به افرادی که میخواند پیشرفت کنند و ثروتمند بشن کمک کن 
خداوند هم در قرآن کریم می فرمایید :
انَّ اللهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ
وخداوند سرنوست هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر اینکه خودشون بخواهند . این خیلی مهمه که بدونم خداوند اختیار همه چیز رو به ما داده و این ماهستیم که می تونیم برای زندگیمون تصمیم بگیریم و سرنوشت خودمون را رقم بزنیم خلی ها دوست ندارن اینو بشنون و یا درک کنند می خواهند اگه اتفاقی یا حادثه ایی برایش پیش آید بگوید این از شانس منه یا تقصیر فلانیه و بامانیه و… چرا که اگر مسولیت همه زندگی را بپذیره باید بره و اون مشکل یا مسئله رو حل کنه ولی اونو به گردن یکی دیگه می اندازه و خودشو مظلوم جلوه میده
شاید براتون عجیب باشه ولی سخت ترین کار برای آدما فکر کردن هستش
هنری فورد در دادگاهی که علیهش تشکیل میدن و ادعا میکنن که بیسواده یه حرف خیلی عالی میزنه که همیشه الگوی من هست. چنتا سوال علمی از فورد می پرسن و فورد بلد نبوده و به قاضی میگن دیدی بیسواده.
فورد برمیگرده یه جواب میده که قاضی  رو قانع میکنه که حق باشه.
میگه من توی اون شرکت یه کاری میکنم که هیچ کدوم از مهندسا و کارمندای من نمی کنن! “من فکر میکنم!”
و زمینه ی تغییر باورها فکر کردن هستش. همچنین اگر هم روزی همه باورهاشون رو روش کار کنن، نه تنها همه ی این مشاغل بلکه بیشتر از اون رو هم خواهیم داشت. وقتی از بیرون به هر کاری نگاه می کنیم سختی های خاص خودش رو داره. مثلا تمرین شبانه روزی و تنهای یه فوتبالیست و یا یه هنر پیشه و یا زیادی فکر کردن و ریسک کشیدن توی بازار بورس و … همه کارها سختی خودشون رو دارن.
اما وقتی ما روی باورهامون کار می کنیم به مسیر و شغلی هدایت میشیم که بهش علاقه داریم و این علاقه موتور محرک ماست که سختی های اون کار رو متوجه نمی شیم. و این علاقه می تونه برای هر فردی متفاوت باشه.
مثلا خیلی از دوستان تو جمع خودمون هستن که به این کارهایی که از نظر شما دشواره علاقه دارن و درآمدشون رو تا بحال مثلا در همون دهها برابر کردند. پس هر کاری که دوست دارید شروع کنید و اگر باور ثروتمند شدن داشته باشید به سمت اون هدایت خواهید شدو نگران بقیه افراد نباشید . به امید اینه تمام دوستان عزیز علی الخصوص کسانی که این مطالب رو می بینن ومطالعه میکنند ثروتمند و شاد باشن . ثروتمند و پیروز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *