چرا بعضی مواقع به ظاهر به خواسته هامون نمی رسیم ؟

Rate this post

سلام دوست عزیز

بنظرم قبلاً درباره رسیدن به خواسته ها مطالبی را با شما به اشتراک گذاشتم و گفتم که بعضی وقت ها ما به خواسته خودمون به ظاهر نمی رسیم البته این موضوع بیشتر اینکه ما بعد از چند بار درخواست کردن وقتی به نتیجه نمیرسیم باور می کنیم که این کار نشد است هرچند اول هم که می خواستیم اون کار را انجام بدهیم با کمی شک و تردید بوده ولی در هر صورت باید بدانیم که اگر کاری به ظاهر به نتیجه نمی رسد یا باید مقاومت خودمون را زیاد کنیم یا مسیرمون را باید عوض کنیم .

باید بدانیم که آدم های موفق که ما می شناسیم همیشه برای رسیدن به هدف خودشون را ه های زیادی را با آزمایش و خطا انجام دادند تا به نتیجه ایی که می خواستند رسیدند ولی با عرض معزرت فقط یک احمق است که انتظار دارد یک کار را چند بار تکرار کند و انتظار نتایج متفاوت باشد بلکه برای رسیدن باید هر بار روش قبلی خود را تغییر دهد هر چند آن تغییر زیاد نباشد ولی باید نسبت به مرحله قبل یک تفاوتی داشته باشد مثلا شیمیدان ها می دانند که در شرایط یکسان از جمله دما، مقدار، حجم و نوع مواد اگر باهم ترکیب شوند هر بار همون نتایج بدست میاد مگر اینکه یکی از این آیتم ها تغییر کند مثلاً دما افزایش یا کاهش یابد یا حجم مواد بکار رفته تغییر کند یا مقداری مواد دیگر اضاف شود و غیره تنها در آن صورت است که انتظار نتایج متفاوت هستیم در این جهان و درباره هدف و خواسته هامون نیز بهمین ترتیب می باشد مثلاً ادیسون بیش از هزار بار آزمایش انجام داد تا توانست لامپ را اختراع کند ولی این هزار بار هیچ یک با دیگری شبهات نداشتند و هربار تغییری در آزمایش خود انجام داد تا توانست در نهایت راه اصلی موفقیت را بدست بیارد.

حالا بصورت ساده خدمت شما بگویم که ذهن انسان همواره روی اعمالی متمرکز میشه که ما در موردشون فکر میکنیم وقتی شما مرتب روی نشدن کار متمرکزهستی پس ذهنت به اون مشغوله و قتی ذهن به چیزی به صورت مستمر مشغول باشد اتفاقهایی از همان جنس براش پیش میاره. وقتی توجهتون رو گذاشتین رو نشدن خواسته و باور ساخته شده تو ذهنتون که مثلا من که شانس ندارم پس بازم نمیشه یا اینکه باز یه اتفاقی میوفته که این هدف به نتیجه نرسد، بدانید که عامل بر هم زدن معامله این خود شمایید نه طرف مقابلتون. تمرین فراوانی رو انجام بدین برای این تمرین خودتونو تجسم کنید که اون کار انجام شده و به هدف خود رسیدین . خیلی از آدم های موفق از تجسم خلاق استفاده می کنند که یادم باشد بعدا درباره تجسم خلاق مطالب بیشتری را با شما به اشتراک بگزارم در هر صورت به شما می گویم که تجسم خلاق یعنی توانایی خلق هر چیز است یعنی انسان می تونه هر چیزی را خلق کند و به هرچیزی که نیاز داشته باشد آنرا خلق کند و این یکی از قدرت های بشری است که از سوی خداوند در وجود ما قرار داده یعنی ما قدرت خلق کنندگی داریم این بسیار مهم است که بپذیریم همه شرایط زندگی خودمون را خودمون خلق می کنیم این از آیات صریح خداوند در قرآن کریم است و فعل می کنیم مضارع است یعنی همیشه و در همه حال در حال خلق شرایط زندگی مون هستیم هر کس فقط می تواند نتایج خودش را خلق کند نه زندگی دیگران حتی نزدیکترین نفراتن به از جمله پدر مادر فرزندان ما قادر به تغییر یا خلق زندگی اونها نیستیم مگر اینکه خودشون بپذیرند که ما می تونیم روی زندگی اونها تاثیر داشته باشیم .

بهرحال از بحث اصلی خودمون دور نشیم هر چند قوانین خدا و جهان و انسان همه بهم وابسته هستند و همه اون قوانین با توجه به قدرت اختیار و انتخاب انسان در اختیار او گذاشته شده است. و بدانیم تنها با تلاش بدنی به موفقیت لازم نمی رسیم مگر اینکه با تلاش ذهنی و با قدرت باور که این کار شدنی است!! نتیجه می گیریم و قدرت ذهنی بسیار بیشتر از قدرت بدنی می تواند انسان را به نتیجه مطلوب برساند همانطور که یک بیمار جسمی خیلی زودتر از یک بیمار روحی و ذهنی خوب می شود چرا که اگر ذهن ما باور وخربی داشته باشد خیلی باید روی ذهنمون کار کنیم تا بتوانیم اونو عوض کنیم بهمین خاطر سعی کنیم هر باوری را نپذیریم و باورهایی را در ذهن خود داشته باشیم که به ما قدرت می دهد نه ترس و ناامیدی پس هر فکری که با ترس باشد این از ناحیه شیطان است.

دوست عزیز یک باور اشتباه و متداولی که در جامعه ی ما وجود دارد همین بحث تلاش هست..اینکه نابرده رنج گنج میسرنمی شود/مزدآن گرفت جان برادرکه کارکرد
اگر بر تلاش وکوششه جسمی و بدنی بود که آدم ها یا کارگران که از همه بیشتر زحمت می کشن مدام درپی حرکتن.ویک لحظه از تلاش نمی ایستن..پس چرا ثروتمندنمیشن؟!!!
پس بحث چیز دیگه ایه.بحث بحث ذهنه بحث باوره..ما در ذهن باورهای محدود کننده ای داریم  که اجازه نمیده به سمت خواسته هامون حرکت کنیم و همیشه این توی ذهنمونم هست که نه نمیشه !! اگر می شد فلانی انجام می داد!! یا اینکه دیدی فلانی هم می خواست انجام بده و نشد پس نمی شود و هزار فکر محدود کننده که قدرت هر تلاشی را از ما میگید یا اینکه بعضی وقت ها ما می دونیم یعنی توی ذهنمون این باور هست که این خواسته نمی شود ولی برای اثبات حرفمون میریم اونو انجام می دهیم و به نتیجه نمی رسیم و به خودمون می گوییم که دیدی نشد از همون اول هم می دونستم نمیشه !! یعنی می خواهیم به خودمون ثابت کنیم که فکرمون دسته و جالب است بدانید همه نتایج موافق فکر شماست در واقع این شما هستید که از قبل نتایج را برای خودتون ساختید نه جهان ونه شرایط بیرونی .وتازمانی که اونهارو تغییر ندیم هیچ اتفاقی در زندگی ما نخواهد افتاد.

به امید تغییر خودمون

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *