نسبت به وسوسه های شیطانی چکار کنیم

5/5 - (1 امتیاز)

سلام دوست عزیز
وسوسه های شیطانی شاید این جمله را در همه ادیان از جمله اسلام زیاد شنیدیم و بیشتر فکر میکنیم درباره انجام کارهای منکر می باشد ولی امروز می خوام درباره بعد اصلی و بزرگتری از وسوسه که خداوند در قرآن از نجواهای شیطانی اسم میاره این نجواهای شیطانی چی هستن و چطور میشه اونها را بشناسیم باید گفت خیلی وقت ها ما فکر نمی کنیم که این صداها صدای شیطان باشد حالا جلوتر میگم خدمتتون فقط به شما بگویم که همینکه آگاهید و نجوای شیطانی رو از الهامات خداوندی تشخیص میدید یعنی نقطه قوت.
شیطان هیچ وقت دست از نجواهای خودش بر نمیداره. چون قسم یاد کرده تا انسان رو گمراه کنه. همونطور که تو قرآن در سوره ص ایات 82 و 83 از قول شیطان اومده
(( به عزت تو سوگند، همه آنها را گمراه خواهم کرد، مگر بندگان خاص تو از میان آنها ))  .
شیطان به عزت خداوند قسم میخوره. یعنی اعتراف میکنه  به عدم مغلوب شدن خداوند و قدر و توانایی بی انتهای او و تکیه میکنه بر این قدرت.
پس هیچ وقت از شیطنت هایش در امان نخواهیم بود مگر اینکه از بندگان خاص باشیم. ولی از طرفی هم به قدرت خداوند آگاه باشیم.
در مورد بندگان خالص هم قرآن  ایمان و توکل به خدا رو شاخصه این بندگان معرفی میکنه که مانع از تسلط شیطان بر انسان میشن.
و همچنین در سوره نحل اومده که  شیطان بر کسانی که ایمان دارند و بر پروردگارشان توکل می کنند تسلطی ندارد.
پس اینجا خدا تکلیفشو با ما مشخص کرده و راه رو نشونمون داده. واضحه که نجواهای شیطان و سلطه اون زمانی به ما کار سازه که شیطان رو پذیرفته باشیم و به الله شرک بورزیم.
قبل از اینکه هر پیشنهادی بهتون بدم توصیه میکنم که هر صدایی که از ذهن به شما می رسد که شما را نا امید یا شما را بترساند و یا بهر علتی که شما را از اقدام جلوگیری میکنه این نجوا نجوایی شیطانی در مقابل هر قدرتی که از قلب شما به شما می رسد و از شما می خواهد که حرکت کنید و از هیچی نترسید و ممکنه هم توی راه با یک سری دسانداز یا مانع کوچک هم برخورد کنید ولی با امیدبه خدا اونها را پشت سرخواهید گذاشت و این باعث میشه تا بتونید بهتر خودتون و خدای درونتون رو بشناسید تا قدرت ایمان بیشتر و توکل خالص تری نصیبتون بشه.

همه ما اتفاقات تلخ زیادی رو پشت سر گذاشتیم و قطعا هیچ روزی در این دنیا بدون مشکل نخواهد بود. ولی به جای اینکه تمرکز و توجهتون رو روی اتفاقات تلخ گذشته بگذارید خاطرات و موفقیت های خوب و مثبت رو به خودتون یادآوری کنید و به خودتون بگید که چقدر انسان قدرتمند و شایسته ای هستید و لایق شادی، آرامش و خوشبختی بی نهایت هستید.

چون اگر نتونیم اختیار خودمون را در دست بگیریم سریعا نجوای شیطانی شروع می شود و می گوید دیدی !! دیدی درست گفتم ! دیدی همنجوری شد ! و هزاران چیز دیگر که می خواهد به شما ثابت کند که حرکت و اقدام شما درست نبود و نباید شروع می کردید چرا که این کار شیطان است که وعده شیطان فقر است ولی وعده خداوند همیشه ثروت و فزونی است پس هر کجا که دیدی وعده فقر به شما داده شد بدون که این وعده شیطان است. هر چند مطالب زیادی می توان درباره وسوسه هاس شیطانی نوشت و صحبت کرد ولی برای یادآوری به همین اکتفا می کنم . حالا راهکار بعد از اینکه نجوای شیطان آمد سراغمون چکار کنم ؟
بنظرم در ابتدا شما نیاز به انجام کارهایی دارید که تبدیل به عادت بشن. مثلا  از قانون ۲۱ استفاده کنیم یعنی ۲۱روز هر روز بخاطر داشته هامون سپاسگزاری کنیم و بنویسیم که بخاطر چه چیزهایی در زندگیمون از خداوند سپاسگزاریم. قطعا شکرگزاری باعث تقویت ایمان شما و قدرت توکلتون به خداوند میشه. هرچند شکرگزاری باید همیشگی باشه.
چون ما هر روز نیاز به شارژ  خودمون داریم.
یک عادت دیگه رو به عاداتتون اضافه کنید.هروقت نجواهای شیطانی سراغتون اومد و احساس ترس ، نگرانی ، تشویش و از این قبیل داشتید سریعا کاغذ و قلمی بردارید و بنویسید :
در این دنیا جای هیچ  ترس و نگرانی وجود ندارد و هیچ چیزباعث نمی شود من احساس بدی داشته باشم چون خدایی دارم قدرتمند و آگاه به همه امور…
و یا هر جمله ای شبیه به این که بهتون احساس خوبی بده.( بهتره که این جمله از درون خودتون بیاد) یا اینکه حالت بدن تون رو عوض کنید . لبخند بزنید سرتون رو بالا نگه دارید . دقت کنید شانه هاتون افتاده نباشه درست نگه داشتن بدن به حالتی که اعتماد به نفس بالایی دارید به شما کمک میکنه ….
یا اگر نشسته اید راه برید اگر راه میرید مسیرتون رو عوض کنید … درست مثل اینکه میخواهید حواس یه بچه رو پرت کنید تا از نق زدن و گریه کردن دست برداره …
یا اینکه شروع به نوشتن خاطرات خوب بکنید یا آهنگ انرژی بخشی گوش کنید … کتابهایی که به شما انرژی مثبت میده دم دست داشته باشید و سریع اونها رو باز کنید و شروع به خوندن بکنید …. اگر کودکی در اطرافتون هست باهاش صحبت کنید یا بازی کنید تا حس مثبتی درون شما ایجاد کنه …
و این تمرین نتیجه ای جز ایمان خالص به خداوند یکتا نخواهد داشت.

شاد باشید و حرکت کنید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *