رهایی یعنی چه ؟؟

5/5 - (1 امتیاز)

سلام دوست عزیز

در بعضی از مطالب قبلی درباره رهایی صحبت کردم و چندین جمله هم نوشتم ولی شاید برای بعضی از دوستانم سوال باشد که چه موقعه باید رها کنیم ؟و چجوری رها کنیم؟ یکی از دوستانم از من سوال کرد که اگر من خواسته ای داشته باشم یا آرزویی دارم کی باید رهاش کنم تا بدستش بیارم ؟ واقعا کی ما می تونیم خواستمون را رها کنیم تا اونو بدست بیاریم؟

وقتی ما بصورت آگاهانه خواسته خود را می دانیم برای آن تلاش می کنیم و باور داریم که بهش می رسیم این احساس خوب نشانه این هست که داره باورهای شما بهتر میشه و در مداربهتری قرار میگیرید خب این ابتدای مسیر شماست و باید ادامه بدید تا نتایج خوبی رو دریافت کنید.
البته قانون رهایی هرگز به معنای عدم فکر و توجه نیست بلکه قانون رهایی عدم وابستگی و چسبندگی به هدف است و اینکه در حالت اضطرار و نگرانی نباشید و وقتی شما به این مرحله می رسید که به مرحله باور رسیده باشید . برای اینکه به مرحله باور برسید باید خیلی تمرین و تکرار کنید باورها وخواسته هاتون رو تقویت کنید تا جایی که فکر کنید بدستش آوردید میتونید از تکنیکهایی مثل تجسم. جملات تاکیدی. سپاسگزاری . مکتوب کردن خواسته ها. دیدن نمونه های عینی…. استفاده کنید در جهت تقویت و تثبیت باورها و تمرکز روی خواسته ها و آرزوهاتون تمرین کنید. چه زمانی ما می تونیم ادعا کنیم که خواهان دریافت خواسته خود هستیم ؟ زمانی که احساسمون احساس خوبی باشد بله تنها قانون احساس خوب =  اتفاقات خوب هست . احساس خوب شما یعنی در راه درست هستی و با ادامه ی مسیر و کار روی باورهات این حس پایدار میشه .
افراد مثبت که همیشه این باور را دارن که همه چیز همیشه هست و وجود دارد به همین خاطر در مورد خواستها هم باید تجسم کنی ، در موردشون حرف بزنی و … و بابت داشتن شون سپاسگزار باشی طوری که انگار الان داری و دیگه نیازی رو احساس نکنی . رهایی هم یعنی به نتیجه وابسته نباشی و حس خوب رو موکول کنی به وقتی که به آزروت رسیدی بلکه همین الان هم احساس خوب رو داشته باشی  داشتن احساس خوب در شروع کار یک نشانه ی مثبت و قوی هست که نشان می دهد راه رو درست انتخاب کردیم و این بسیار خوب است که باید این باور را تقویت کنیم شاید خیلی ها تا آخر عمر خود به این باور نرسند و این یک موفقیت نسبی است که باید به نتیجه بیانجامد.بله باید به خواسته مون توجه کنیم مثلا ابتدا خواسته هامون رو با جزییات بنویسیم ، روی باورهامون کار کنیم، در مورد رسیدن به خواسته هامون روزانه سناریو نویسی  کنیم. شکر گزاری انجام بدیم. برای خواسته هامون، عکس و تصاویر خواسته هامون رو از مجلات و اینترنت پیدا کنیم و برای آرزوهامون  پاورپوینت بسازیم و ببینیمشون، هر روز در مورد اهداف و خواسته هامون با خودمون صحبت کنیم، همزمان با تغییر باورهامون ایده هایی که به ذهنمون می رسه رو بهش عمل کنیم ولی هی نگران نباشیم که پس من کی به خواسته م می رسم؟ هی حالمون رو بد نکنیم بلکه زندگیمون رو ادامه بدیم . ما همین الان هم هر کدوممون موارد زیادی در زندگیمون برای شکر گزاری داریم و اون خواسته هامون هم وقتی بهشون می رسیم کمی حالمون رو بهتر می کنن ولی حال خیلی خوب ما به اون آرزوهامون بستگی نداره بلکه به درونمون بستگی داره .اگه ما با این داشته هامون زندگی کنیم و شاد و سپاسگزار باشیم، و کارهایی که گفتم  رو انجام بدیم و شکر گزاری برای خواسته هایی که در آینده بهش می رسیم رو انجام بدیم . اون وقت زودتر با اون خواسته ها هم فرکانس می شیم و دریافتشون می کنیم.
پس به این فکر نکنید که به نتیجه نمی رسید. حتما با کار روی باورها و نکاتی که گفتیم به نتیجه می رسید. ولی پروسه ی کار کردن روی باورها پروسه ای که باید تا آخر عمر انجام بدیم اگه واقعا خواسته های بزرگ داریم. البته ابتدا کار کردن روی باور زمان و انرژی بیشتر می خواد ولی وقتی تعداد زیادی از اهدافتون محقق بشه و ببینید که قانون باور داره جواب میده کار کردن روی باورها راحت تره

همانطور که در بالا هم گفتیم بهترین کار انجام مراحل تجسم خواسته هست، شما باید در زمان‌های مناسب مثل موقعی که صبح از خواب بیدار میشید یا شب قبل از به خواب رفتن، مدت زمانی رو برای تجسم خواسته‌تون در ذهن خودتون صرف کنید. این کار رو باید برای روزهای متوالی و تا زمانی تکرار کنید که اون خواسته در ذهن شما واضح و واضح‌تر بشه و به حدی برسه که انگار به اون خواسته رسیدید و موقع تجسم کردن همون حسی به شما دست بده که واقعاً وقتی به اون خواسته رسیدید به شما دست میده و براتون عادی میشه. وقتی بعد از چند روز و شاید هم چند ماه تجسم به این حد رسیدید دیگه زمان رها کردن اون خواسته هست یعنی زمانی که حس کنیم که این خواستهمون براورده شده یا اینکه انگار خیلی وقته که ما اونو داریم این یعنی رهایی یعنی به احساس کمبود عدم وجود اون خواسته را نداریم برای ما دیگر فرقی نمی کند که انو بدست بیاریم یا نیاریم در هر صورت ما از زندگی کردن داریم لذت می بریم در این صورت است که یه دفعه خواستون بدون اینکه شما انتظار داشته باشید به شما داده می شود و این قانون ( رهایی) چقدر زیباست …..

پس رها کنیم تا به ما داده شود ….

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *