هدف در زندگی

Rate this post

سلام دوست عزیز داشتم با خودم می خندیدم شاید بپرسید چرا؟ البته اول نارحت شدم بعد سریع خودم را پیدا کردم و کلی خندیدم ، من مطالب زیادی تایپ کردم اما قبل از اینکه ارسال (انتشار) بزنم حذف شدن و حالا مجددا درحال نوشتن هستم .شاید همه ما انسان هایی را دیدیم و شاید شنیدیم و حتی شاید هم تجربه کردیم که بعضی از ما ها ، دوستانمون و آشنایانمون و همسایه گان و همشهریان و غیره را دیدیم که خیلی سخت کار می کنن و انصافاً هم درست و صادقانه کار می کنن ولی در نهایت در زندگی خود موفقیت مالی و غیره بدست نمیارن و نیاوردن همچنین در سمت دیگر به ظاهر افرادی هستند که سخت کار نمی کنند ولی صاحب همه چیز هستند؟ درست است به نظر می رسد آنها دارای دستان جادویی می باشند. و همه ما این را هم از سایر مردم شنیدیم که می گویند: اینها دست به هرچی بزنند می شود پول یا اینکه دست به خاک می زنند طلا می شود. و توجه کردیم که موفقیت افراد موفق گویا تمامی نداره موفقیت پشت موفقیت و پیروزی بعد از پیروزی بدست می آورند. ودر سمت دیگر افراد شکست خورده وجود دارند که شکست هایشون و ناکامی هایشون تمامی ندارد و بدبیاری پشت بدبیاری را تجربه می کنن!!

به نظر شما اختلاف آنها در چیست؟ بله درست حدس زدید در اهداف آنها می باشد. انسانهای هدفمند موفق می شوند زیرا آنها می دانند به کجا قرار است برسند و بر اساس اون هدف هر روز حتی اگر شده یک قدم برای رسیدن به هدف اصلی خود قدم برمی دارنند و یا فعالیت لازم انجام می دهند. بر خلاف این گروه ، افراد شکست خورده این فکر و باور را دارند که زندگی آنها تابع شرایط بیرونی است و این نیروهای بیرونی هستند که آنها را به این حال و روز انداختند.

حالا یه مثال : به یه کشتی که برای رسیدن به مقصد معینی نقشه داده می شود و کاپیتان و تمام افراد آن کشتی می دانند که در چه مدت و به کجا باید بروند این هدف معین می باشد و با احتمال بسیار بالایی به هدف و مقصد مورد نظر خواهد رسید.

حالا یک کشتی دیگری همانند کشتی قبل و با همون تجهیزات و نیروی انسانی ولی با این تفاوت که نه کاپیتان و نه افراد خدمه کشتی بدون هدف و مقصد موتور کشتی را روشن می کنند و به دریا می زنند در این صورت احتمال غرق شدن این کشتی بسیار زیاد می باشد یا اینکه به جاهای نامشخص و درنهایت هم شاید همه آنها از بین بروند این کشتی هیچ جا نخواهد رسید چون نه راهنما دارد و نه مقصد .

این دقیقاً مثل زندگی انسان های بی هدف می باشد

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *