تغییر اراده می خواهد ولی نتایج معجزه

تغییر به آسانی به دست می آید ولی وقتی در زندگی خود تغییرات انجام بدهیم همیشه با نتایج خوبی روبرو خواهیم بود و نتایج تغییرات همیشه حیرت انگیز و شاید معجزه سا می باشند .

در اینجا به داستان زندگی عقاب یا شاهین می پردازیم. عقاب یکی از پرندگانی که عمر طولانی دارند و شاید بیش از 70 سال هم می توانند عمر کنند .

هنگامی که عقاب به سن 40 سالگی می رسد پرهای آن پیر شده و توان مقابله با باد را نخواهد داشت و دیگر قادر به پرواز نخواهد بود . همچنین پنجه های آن اینقدر بزرگ می شوند که نمی تواند هیچ طعمه ای را در پنجه نگهداری و همه چیز از پای او خواهد افتاد و در مرحله سوم نوک منقار او آنقدر بزرگ می شود که قادر به خوردن هیچ چیزی نمی باشد و در نهایت 150 روز طول می کشد و سپس مرگ او فرا می رسد شاید هم زودتر از این مدت .

البته عقاب ها می توانند روند زندگی خود را تغییر بدهند و عمر دوباره بگیرند که معمولا به این روش عمل می کنند به بالای کوه سنگی رفته و در آنجا اینقدر نوک خود را به سنگ می زند تا پوسته ی او کنده شده و نوک جدید بیرون می آید سپس نوک پنجه های خود را یک به یک به سنگ می زند تا هر کدوم از پنجه های قدیم بیافتد و پنجه جدید بیرون آید و سپس با نوک خود تمام پرهی خود را می کند تا پرهای جدید رشد بعد از این مراحل سخت و دشوار حدود 5 ماه طول می کشد که عقاب پرواز کند و می تواند 30 سال دیگر به حیات خود ادامه دهد و این نتیجه تغییر است . 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *